Sportovní aréna je sama o sobě neuvěřitelně zajímavým místem, kde fanoušci napjatě sedí na svých místech a povzbuzují svůj tým k lepším sportovním výkonům. Jak může informační panel při všem tom napětí kolem přispět k ještě lepšímu zážitku a vzrušení diváků? Jak se vypořádat se všemi otázkami a problémy kolem přístrojové desky?

Poskytování zábavy, nejen informací

Mike Marusic, ředitel společnosti Sharp Electronics, se domnívá, že skutečnou hodnotou informačního panelu je poskytnout fanouškům zábavu a zajímavé informace.

„Nejde jen o statistiky,“ řekl Marusic v jednom z rozhovorů. Přístrojová deska by neměla poskytovat pouze neosobní informace, jako je skóre, ale měla by také ukazovat „příběh“. Na obrazovce by se například mohly promítat informace o hráči, jeho rodině, koníčcích a zájmech. Připomeňte divákům, že jejich oblíbený fotbalista nebo basketbalista je stejný člověk jako oni.

Stadiony mohou také využívat interaktivní kiosky, které fanouškům přinesou ještě větší zážitek. Na stadionu můžete například umístit selfie kiosek, který hráčům umožní pořídit si selfie s virtuálním hráčem apod.

Poskytování flexibilního obsahu

Stadiony se využívají především pro sportovní akce, ale mohou se na nich konat i koncerty, firemní akce a náboženské události.

„Naše požadavky jsou různé, ať už jde o sportovní nebo jiné akce. Na začátku jsme chtěli našim fanouškům na baseballových zápasech poskytnout co nejvyšší úroveň sportovního zážitku. Potřebovali jsme tedy systém plug and play, který by splňoval speciální požadavky pro naše nesportovní akce,“ řekl Corey Bugno, viceprezident týmu Winston-Salem Dash, který hraje MLB ve Winston-Salemu v Severní Karolíně. „Tyto požadavky se pohybují od firemních prezentací až po promítání na různých tanečních akcích, které jsme pořádali na našem stadionu.“

Dodavatelé přístrojových panelů jsou schopni tyto požadavky splnit díky silné nabídce systémů, které poskytují širokou škálu obsahu. Mohou také poskytovat obraz v rozlišení 4K, takže neziskové organizace i velké korporace mohou tímto způsobem poskytovat působivý obsah.

Doprovodit fanouška zážitkem

Přístrojová deska může být užitečná nejen při poskytování informací a zábavy, ale může být užitečná například i při navigaci ventilátoru.

Marusic upozornil, že stadiony mohou informační panel využít k navigaci fanoušků z jednoho konce stadionu na druhý. Fanoušky můžete správně nasměrovat například k interaktivním kioskům nebo stánkům s občerstvením s informačním panelem. Na stadionu můžete také instalovat informační kiosky se zajímavými místy, která můžete navštívit. Stadiony mohou také využívat analytické nástroje, jako jsou senzory internetu věcí (IoT), aby zjistily, kde se fanoušci nejčastěji pohybují, a pak je nasměrovat správným směrem.

Všechny tyto nástroje podle Marusiče dělají ze stadionu hodnotnější místo.

Hrajte!

Přístrojová deska by měla fanouškům přinést lepší zážitek ze hry. Nemělo by se jednat o čistě reklamní nástroj, ale spíše o něco, co bude mít pro fanoušky skutečnou hodnotu. Zlepšení zážitků fanoušků se v konečném důsledku projeví ve zvýšení zisku. Spokojení fanoušci tam pak stráví více času a utratí více peněz.