Největší parkoviště na světě se nachází v obchodním centru West Edmonton Mall v kanadské Albertě. Má neuvěřitelných 20 000 parkovacích míst a dalších 10 000 míst na přilehlém parkovišti. Parkovací místa této velikosti vyžadují použití informačních panelů. Stejně jako na mnoha parkovištích po celém světě však chybí venkovní informační značení, přestože je zde mnoho možností jeho využití, například jako směrové řešení nebo reklama.

Řešení směrové orientace

Ať už potřebujete zajistit přehledné směrové značení na vícepodlažním parkovišti, samostatné značení ve špatně osvětleném podzemním parkovišti nebo směrové orientační řešení na parkovišti o velikosti nákupního centra West Edmonton Mall, digitální informační panely splní všechny tyto požadavky.

Jednou z nejčastějších stížností zákazníků na parkovací zařízení po celém světě je nedostatek jasného směrového značení. Přechod na digitální informační panely odstraní tato omezení spojená s orientací standardního značení.

Například značení na podlaze vícepodlažního parkoviště může řidič, který se musí soustředit na spoustu jiných věcí, snadno přehlédnout, zatímco u informačního panelu umístěného v zorném poli jsou tyto údaje nepřehlédnutelné. Tím se zlepší zákaznická zkušenost.

Zlepšení zabezpečení

Podle statistik Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) je ve Spojených státech každých 44 sekund ukradeno jedno vozidlo. Ve Spojeném království zveřejnil v prosinci 2015 inspektorát HMIC (HM Inspectorate of Constabulary) zprávu, podle níž policie kvůli rozpočtovým škrtům nevyšetřila 30 000 krádeží aut.

K velkému počtu krádeží vozidel ve Velké Británii a USA dochází na parkovištích a policejní složky nemají dostatečné možnosti, takže břemeno zabezpečení vozidel na parkovištích zůstává na provozovatelích. Informační panely na parkovištích mohou pomoci zobrazením bezpečnostních varování, která mohou případné zloděje odradit od možnosti odcizit vozidlo.

Základní informace

V mnoha zemích mají parkoviště ze zákona povinnost uvádět informace, jako je otevírací doba a informace o poplatcích za parkování. Informační panel na parkovišti umožňuje provozovatelům zobrazit důležité informace u vjezdu na parkoviště nenápadným způsobem.

Jednoduchý a rychlý přehled o provozní době a poplatcích zvyšuje šanci, že řidič využije vaše parkoviště, a tím zabrání ztrátě příjmů.

Zobrazení rychlostních limitů

Řízení bezpečnosti na parkovišti je obzvláště důležité, pokud se na něm pohybují chodci a řidiči současně. Informační panely jsou účinným způsobem, jak zobrazit omezení rychlosti a upozornit chodce, aby byli při přecházení parkoviště ostražití.

Reklama

Přístrojové panely nemusí pouze zobrazovat různá data, ale jsou také skvělým způsobem, jak mohou provozovatelé generovat další příjmy. Místním podnikům můžete pronajmout prostor na informační tabuli a inzerovat je.

Parkoviště je obvykle první zastávkou nakupujících v nákupních centrech. Přesto tuto příležitost využívá jen velmi málo provozovatelů. Mnoho prodejců by rádo zaplatilo za umístění své značky, výrobku nebo služby na vašem parkovišti.

Události

Parkoviště po celém světě neslouží jen k parkování, ale pořádají se na nich i různé společenské akce, například prodej aut, burzy nebo malé koncerty.

V kombinaci s reklamou představují billboardy pro provozovatele ideální propagační příležitost. Síť informačních panelů má ve skutečnosti několikanásobné využití pro různé akce, které se v prostoru parkoviště konají.

Další výhody digitálního značení na parkovištích

Digitální panely jsou na parkovišti mnohem praktičtější než standardní statické tabule. Provozovatelé mohou pomocí systému správy obsahu téměř okamžitě měnit ceny a provozní dobu.

Ke shromažďování údajů o zákaznících lze mezitím využít pokročilé systémy pro správu přístrojových desek. V oblasti parkování je možné shromažďovat data a informace, jako jsou údaje o obsazenosti, platební transakce, celkový čas strávený na parkovišti, které lze využít k optimalizaci cenových struktur nebo dokonce k vytváření digitálního obsahu přizpůsobeného konkrétním potřebám uživatele.

Informační panely mohou být umístěny i venku a jsou v provozu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Možnosti venkovních krytů, do kterých lze umístit informační panely, umožňují venkovní instalaci obrazovek s ochranou před deštěm, sluncem nebo vandalismem.

Informační panely mají na parkovištích širokou škálu využití a poskytují provozovatelům flexibilitu značení jako nikdy předtím. Celkově představují digitální řídicí panely obrovskou příležitost ke zlepšení zákaznické zkušenosti a lepšímu řízení parkovacích zařízení.